Stáhněte si zdarma tyto články:

14 nápadů, jak zdokonalit jednání se zákazníky po telefonu

Řekli jste si někdy po ukončení telefonátu: "To byl ale neochotný hulvát!"?

Pokud ano, nejste sami. Skoro každý má zkušenost s nepříjemnými, neochotnými, protivnými nebo nevstřícnými úředníky, pracovníky nebo dodavateli.

Smutné na této zkušenosti je však fakt, že dotyčné osoby si toho často nejsou vědomy. A žijí v představě, jak dobře svému zaměstnavateli slouží.

Telefonování je velmi zvláštní činností a proto zde mnoho lidí dělá nevědomky chyby. Zákazník nás nevidí a nemůže tedy brát v potaz vedlejší signály, které při osobním setkání vyjadřujete svým postojem, pohyby rukou nebo výrazem v obličeji.

Při telefonování působíte jen svým hlasem, jeho intonací a jeho zabarvením. A proto je velmi důležité s těmito nástroji umět pracovat.

Bude-li váš hlas a vaše intonace příjemná, příjemně se bude cítit i člověk na druhé straně. Budete-li do telefonu ale hučet, mračit se nebo žvýkat, můžete zákazníky i ztratit.

K zákazníkově spokojenosti samozřejmě nestačí jen příjemně zabarvený hlas a správná intonace. Obsah hovoru musí také vypovídat o tom, že vás zákazník nevyrušuje, že jste rádi, že vám volá, a že mu pomůžete splnit jeho přání.

Zde je tedy několik nápadů, jak telefonické hovory ve vaší firmě zdokonalit a dosáhnout, aby se každý, kdo se k vám dovolá, cítil v ten moment jako nejdůležitější člověk na světě...


...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše emailová adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 
Kontakt na expedici vašich objednávek (vydavatelství):
585 227 076 Ostatní dotazy a zprávy adresujte prosím na kancelar@pavelrehulka.cz