Stáhněte si zdarma tyto články:

Hrajete i Vy telefonickou honičku?

Jednou ze společenských her pro dospělé, kterou téměř každý z nás v zaměstnání hraje, je hra na honičku - lépe řečeno "honička po telefonu".

Stáváte se jejím účastníkem pokaždé, když vám někdo zavolá v době, kdy nejste přítomni. Pokud je člověk, který telefon ve vaší nepřítomnosti zvedá, poučen o dobrých službách zákazníkům, napíše si jméno člověka a jeho telefonní číslo na papír. A když se vrátíte, předá vám jej se slovy: "Volal ten a ten, tady máš jeho telefonní číslo, zavolej mu nazpět."

Jakmile tedy získáte chvilku volného času, zvednete sluchátko a vytočíte udané číslo. Jenže - člověk, kterého voláte tam není.

Tato situace vás samozřejmě nezaskočí a pohotově pořádáte osobu na druhém konci drátu, aby volanému předala vzkaz, ať vám zatelefonuje ihned, jak se vrátí.

Pokud jste v této hře úspěšní, může pokračovat donekonečna. Průzkum ve Spojených státech ukázal, že pokud nepoužíváte systém, který by tomuto "lovu na volaného" zabránil, průměrně potřebujete 2,9 telefonických hovorů k tomu, abyste se s volanou osobou spojili.

Taková statistika je překvapivá, obzvláště pokud si spočítáte, kolik času a peněz protelefonujete. Systém, jak tomu zabráni, je přitom jednoduchý.

Zaprvé, pokaždé, když telefonujete někam vy, naučte se postupovat následujícím způsobem, pokud volaný není přítomen:

a. Nenechávejte vzkazy, aby vám zavolal. Zjistěte si místo toho, kdy je nejlepší doba mu zatelefonovat a vyzkoušejte to v té době.

b. Pokud zanecháte vzkaz, nenechávejte pouze jméno a telefonní číslo. Požádejte člověka, který váš vzkaz přebírá, aby na kousek papíru, který později volanému předá, napsal (1) téma, o kterém s ním chcete mluvit a (2) kdy budete nejvhodnější doba k tomu, aby vám zatelefonoval zpět a zastihl vás u telefonu.

Co ale dělat, když někdo telefonuje vám a vy nejste k zastižení? Zde je několik nápadů, jak postupovat...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše emailová adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 
Kontakt na expedici vašich objednávek (vydavatelství):
585 227 076 Ostatní dotazy a zprávy adresujte prosím na kancelar@pavelrehulka.cz