Stáhněte si zdarma tyto články:

Jak uklidnit rozzlobené zákazníky

Jednou z nejčastějších vlastností pracovníků, kteří přicházejí do přímého styku se zákazníky, je schopnost empatie. Dokáží tuto vlastnost využít nejen při prodeji, ale také při řešení konfliktních situací, které čas od času nastávají. Zde je několik bodů, které Vás krok za krokem provedou jednání s nespokojeným zákazníkem a pomohou tuto situaci ke spokojenosti obou stran vyřešit.

>>> 1. Vezměte hněv na vědomí

Hněv je emoce a proto při jeho zvládnutí nepoužívejte logiku. Například řeknete-li "uklidněte se, prosím" nebo "křikem to nevyřešíme", i když je to naprosto logické a osoba, k níž hovoříte si uvědomuje, že to, co říkáte, je pravda, nebude schopna to ve stavu hněvu přijmout.

Pokuste se vžít do pocitů zákazníka a řekněte si: "Kdybych byl ve stejné situaci, jak bych si přál, aby se mnou jednali? Co bych chtěl slyšet?. Teprve potom můžete zasvěceně říci:


...

Chcete-li ZDARMA získat celý text článku, stačí vyplnit vaši emailovou adresu a obratem vám jej zašleme. Vaše emailová adresa je v bezpečí, nikomu ji nepředáme a zašleme vám jen to, co jste si vyžádali.

Pošlete mi prosím celý článek ZDARMA na adresu...
 Váš email:
 
Kontakt na expedici vašich objednávek (vydavatelství):
585 227 076 Ostatní dotazy a zprávy adresujte prosím na kancelar@pavelrehulka.cz