Hodina vaší práce? (45)

Když s klienty probíráme strategie pro rozvoj jejich firmy, často slýchávám následující námitku:

„Je mi to jasné.
Přesně vím, co máme dělat.
Ale kde na to mám vzít čas?“

Moje odpověď bývá následující…

Pokud máme během roku 253 pracovních dní a pracujeme třeba jen 8 hodin denně, máme k dispozici celkem 2024 hodin práce. Pokud vyděláváme 20.000 Kč měsíčně, hodnota naší práce činí 118 Kč/hod. Pokud vyděláváme 50.000 Kč, hodnota jedné hodiny naší práce je 296 Kč. A pokud vyděláváme 100.000 Kč měsíčně, v přepočtu na hodinu práce to je 593 Kč.

Pro mnoho lidí to bývá poprvé, co si hodnotu své práce spočítají a další postup je potom jasný:

    • 1. Položit si u každého úkolu/problému/situace otázku, zda jej musím skutečně řešit osobně… nebo zda jej můžu delegovat na někoho jiného.

 

    • 2. Vybrat (nebo si najmout) ke splnění úkolu osobu, která to zvládne za méně, než kolik by to – při naší hodinové sazbě – stálo nás.

U každého úkolu tak v podstatě děláme malé výběrové řízení na osobu, která jej zvládne v požadované kvalitě za nejnižší celkovou cenu.

A výsledkem tohoto cvičení bývá vyčištění pracovního kalendáře od mnoha naléhavých, ale méně důležitých úkolů, které může převzít někdo jiný… a využití ušetřeného času k realizaci aktivit, které přinesou požadované zvýšení prodeje.

Které z vašich úkolů zadáte v následujících 7 dnech „levnějšímu dodavateli“?

Úspěšný týden přeje…

Hodina vaší práce? (45) 2

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Jak nejrychleji? Pokud chcete například ušetřit čas, který dnes musíte věnovat rozvoji a motivaci vašich prodejců, řadě manažerům se osvědčilo vybrat některé z těchto prodejních pomocníků, předat je dotyčnému k poslechu a požádat jej, aby přišel s minimálně třemi konkrétními nápady, jak pomocí těchto postupů zvýšit své prodejní výsledky.


Kategorie

strategie pro rozvoj firmy, úspora času


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...