Dáváte zákazníkovi příležitost, aby u vás utratil více? (41)

Každý zákazník, který vstoupí do naší prodejny, kanceláře, dílny… nebo přijde na vaše webové stránky… je připraven utratit peníze.

A právě naše prodejní schopnosti rozhodují o tom, kolik jich bude.

Projeví-li nám zákazník důvěru tím, že si u nás něco objedná, současně nám totiž dává příležitost, abychom jeho objednávku tzv. navýšili.

Nebudeme přirozeně nikoho nutit do nákupů, o který nemá zájem. Zákazníkovi ale můžeme ukázat, že při navýšení objednávky získá výhodu. A sám se rozhodne, zda na naši nabídku přistoupí:

– Kupuje-li si předplatné na jeden rok, můžeme mu nabídnout prodloužení na dva roky.
– Kupuje-li si jeden produkt, můžeme mu říci, že když si koupí rovnou dva, získá ten druhý se slevou.
– Anebo můžeme zákazníkovi ukázat, že stačí, aby u vás dnes utratil o X Kč více… a my mu zdarma přidáme bonus Y v hodnotě Z Kč.

Nabídka navýšené objednávky patří mezi nejjednodušší (a nejčastěji přehlížené) postupy pro zvyšování prodeje. A když si následně spočítáte, kolik dalších peněz vám tato „banální“ metoda přinesla, uvědomíte si, že to jsou mnohdy i desítky či stovky tisíc korun, které jste získali jen tím, že jste se zeptali.

Co nabídnete v příštím týdnu vašim zákazníkům, abyste podpořili jejich zvýšené nákupy?

Úspěšný týden přeje…

Dáváte zákazníkovi příležitost, aby u vás utratil více? (41) 2

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Jak si to usnadnit? Chcete-li nenásilně přivést zákazníky k tomu, aby u vás utratili více při každé transakci, sbírku postupů, které vám v tom pomohou, najdete zde.


Kategorie

navýšení objednávky výhodou, zvýšené nákupy


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...