Čekat nestačí… (34)

Minule jsme si říkali, že v určitých případech je pro nás výhodnější odeslat problematického zákazníka ke konkurenci.

Výdělek sice připadne někomu jinému, stejně tak slízne i neúměrně velké problémy, hádky a reklamace, které objednávky tohoto zákazníka vždy provázejí.

Znamená to ale, že budeme pomyslně sedět před zápražím naší prodejny, pokuřovat cigaretu, s úšklebkem hodnotit příchozí zákazníky a blahosklonně pouštět dovnitř jen ty, kteří nám milostivě prokážou, že utratí dost peněz, aby se nám vůbec vyplatilo vstát?

Odpověď znáte sami.

Pokud nechceme tímto způsobem přijít o všechny zákazníky, povolení odmítat ty problematické mají jen ti, kteří okamžitě podniknou kroky k tomu, aby prázdné místo nahradili jinými.

Funguje to i motivačně: Pokud je některý ze zákazníků natolik problematický, že s ním nikdo ze zaměstnanců či kolegů nechce pracovat, můžete pracovníkům slíbit, že další objednávky od této osoby už nebudete přijímat… ale jen za předpokladu, že oni svou prací přivedou a získají dva, tři nebo čtyři nové zákazníky kategorie A.

Jakým postupem nahradíte v následujících 7 dnech ty zákazníky, které jste odmítnuli? 

Úspěšný týden přeje…

Čekat nestačí... (34) 1

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Nemáte čas? Chcete-li navíc, aby do vaší firmy začali proudit zákazníci, kteří jsou pro vaši firmu nejziskovější, sbírku nápadů, jak toho dosáhnout, najdete kliknutím sem.


Kategorie

jak nahradit odmítnuté zákazníky, jaké podniknout kroky k náhradě


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...