Jak zvýhodňujete stávající zákazníky? (47)

Mnoho firem se snaží přilákat nové zákazníky tím, že jim na úvod nabídnou mimořádné „uvítací“ podmínky.

Tato strategie je logická, ale současně nebezpečná: Vyvolává totiž nespokojenost u stávajících zákazníků.

Pokud např. odebíráte noviny, tento pocit určitě zažíváte pokaždé, když vidíte, jak vydavatel nabízí dárky pro nové předplatitele. A na vás, kteří jste předplatiteli už několik let, úplně zapomínají.

Přestože je realita podnikání taková, že různým zákazníkům budeme vždy nabízet jiné podmínky (např. ti klíčoví z kategorie A by je měli mít vždy lepší, než ostatní), můžeme dopady rozdílů alespoň opticky snížit.

A k tomu slouží bonusy pro stávající zákazníky.

Stávající zákazníky zařadíme do „lepší“ cenové kategorie hned po druhém nákupu. Při každé X-té objednávce věnujeme zákazníkovi malý dárek za jeho loajalitu. Nebo na konci roku sečteme hodnotu objednávek a nabídneme zákazníkovi, že mu X promile/procent z jeho nákupního objemu vyplatíme jako příspěvek na dovolenou u spřátelené cestovní kanceláře.

Zákazník sice nezíská stejné výhody jako ten nový. Odměnou za jeho loajalitu budou ale naše bonusy a drobné pozornosti. A ve většině případů jeho nespokojenost nahradíme pocitem, že ti noví sice mají lepší podmínky, ale že i on vlastně dostává něco navíc… a vlastně mu to vyhovuje.

Jak v následujících sedmi dnech zajistíte, aby zvýhodnění pro vaše nové zákazníky bylo opticky vyrovnáno bonusy pro ty stávající?

Úspěšný týden přeje…

Jak zvýhodňujete stávající zákazníky? (47) 1

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Jak to udělat s menší námahou? Pokud chcete, aby u vás zákazníci nakupovali opakovaně, sbírku nápadů, jak toho dosáhnout, najdete kliknutím sem.


Kategorie

bonus jako odměna, mimořádné podmínky


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...