Kolik lodí posíláte mezi zákazníky (18)

Pokud vám jde z marketingové hatmatilky občas hlava kolem, následující analogie jednoduše vystihuje, o co nám při prodeji vlastně jde:

Představte si, že jste majitelem přístavu. Máte plné sklady zboží. A jediný způsob, jak je můžete prodat, je čekat, až vás někdo náhodně najde… anebo poslat do světa obchodní lodě, které je nabídnou.

Pokud budou vaše lodě pouze kotvit v přístavu, žádné objednávky nepřivezou a vy nic neprodáte.

V této pozici je bohužel každá firma, která pouze pasivně čeká, až ji zákazníci najdou. Až se k ní vrátí s dalšími objednávkami. Nebo až si uvědomí, že potřebují doplňky k tomu, co si už koupili.

Úspěšní provozovatelé přístavů vysílají své obchodní lodě na moře každý den:

Každý den jim někde vychází inzerát. Každý den se setkávají s novým potenciálním zákazníkem. Každý den telefonují zákazníkům, kteří se měli rozhodnout s nákupem. Každý den posílají zákazníkům nabídku s doplňkovou nabídkou.

Právě tyto aktivity jim totiž zaručují, že budou mít vždy dost objednávek. A právě tyto aktivity udržují jejich úspěch.

Kolik „lodí“ vyšlete na moře v následujících sedmi dnech z vaší firmy?

Úspěšný týden přeje…

Kolik lodí posíláte mezi zákazníky (18) 1

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Jak si to usnadnit? Pokud se s přípravou nabídek pro vaše zákazníky trápíte a potřebujete, aby je vymyslel a připravil někdo za vás, praktický nástroj, který vám v tom pomůže, najdete ve sbírce „365 dní bez starostí o objednávky“. Více informací najdete kliknutím sem.


Kategorie

dokonalý marketing, úspěšný prodej


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...