fbpx

Zdarma informace o vaší konkurenci (29)

Chcete vědět, jaké novinky chystá vaše konkurence?
Chcete se dozvědět, jakmile změní svůj ceník na internetu?
Anebo chcete zjistit, kdy se na internetu objeví text s vaším jménem?

Ukážu vám hned dva způsoby, jak to udělat, automaticky… a navíc zdarma.

První služba, Google alerts, bude pravidelně kontrolovat internet a jakmile se zde objeví nový text s výrazem, který vás zajímá, okamžitě vám o tom pošle zprávu. Tímto způsobem můžete hlídat zmínky o vaší firmě nebo vašich výrobcích. Oznámení vaší konkurence. Anebo cokoliv zajímavého, co se vám v podnikání může hodit.

Zprovoznění vašeho “špiona” je jednoduché:

Jděte na stranu www.google.com/alerts. Do okénka Search terms napíšete hledaný výraz, např. “jméno příjmení”. V okénku Type si vyberete charakteristiku hledaného výrazu: Zprávy/News, Deníčky/Blogs, Skupiny/Groups, Komplexní/Comprehensive. V následujícím okénku How often vyberete četnost hledání: Jednou denně/Once a day, Jakmile se stane/As-it-happens nebo Jednou týdně/Once a week. A na konec uvedete váš e-mail, kam budou oznámení zasílána.

Druhá služba, Woko, bude hlídat konkrétní internetové stránky (např. stránky vaší konkurence) a pošle vám oznámení pokaždé, když se na nich něco změní. Stačí se zaregistrovat na adrese www.woko.cz a zadat stránku, kterou chcete sledovat. (Vybrat můžete i konkrétní podstránku, např. www.konkurent.cz/cenik.html a tím obdržet zprávu pokaždé, když na web pověsí nový ceník.)

Jaké stránky a výrazy zadáte v následujících sedmi dnech k hlídání vy?

Úspěšný týden přeje…

Zdarma informace o vaší konkurenci (29) 1

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Nechcete čekat? Pokud vám konkurence přetahuje zákazníky, můžete tomu jednoduše zabránit. Podrobnosti zjistíte kliknutím sem.

Tipy pro zvýšení prodeje I