Zdarma informace o vaší konkurenci (29)

Chcete vědět, jaké novinky chystá vaše konkurence?
Chcete se dozvědět, jakmile změní svůj ceník na internetu?
Anebo chcete zjistit, kdy se na internetu objeví text s vaším jménem?

Ukážu vám hned dva způsoby, jak to udělat, automaticky… a navíc zdarma.

První služba, Google alerts, bude pravidelně kontrolovat internet a jakmile se zde objeví nový text s výrazem, který vás zajímá, okamžitě vám o tom pošle zprávu. Tímto způsobem můžete hlídat zmínky o vaší firmě nebo vašich výrobcích. Oznámení vaší konkurence. Anebo cokoliv zajímavého, co se vám v podnikání může hodit.

Zprovoznění vašeho „špiona“ je jednoduché:

Jděte na stranu www.google.com/alerts. Do okénka Search terms napíšete hledaný výraz, např. „jméno příjmení“. V okénku Type si vyberete charakteristiku hledaného výrazu: Zprávy/News, Deníčky/Blogs, Skupiny/Groups, Komplexní/Comprehensive. V následujícím okénku How often vyberete četnost hledání: Jednou denně/Once a day, Jakmile se stane/As-it-happens nebo Jednou týdně/Once a week. A na konec uvedete váš e-mail, kam budou oznámení zasílána.

Druhá služba, Woko, bude hlídat konkrétní internetové stránky (např. stránky vaší konkurence) a pošle vám oznámení pokaždé, když se na nich něco změní. Stačí se zaregistrovat na adrese www.woko.cz a zadat stránku, kterou chcete sledovat. (Vybrat můžete i konkrétní podstránku, např. www.konkurent.cz/cenik.html a tím obdržet zprávu pokaždé, když na web pověsí nový ceník.)

Jaké stránky a výrazy zadáte v následujících sedmi dnech k hlídání vy?

Úspěšný týden přeje…

Zdarma informace o vaší konkurenci (29) 1

Pavel Řehulka
www.JakZvysitProdej.cz

P.S. Nechcete čekat? Pokud vám konkurence přetahuje zákazníky, můžete tomu jednoduše zabránit. Podrobnosti zjistíte kliknutím sem.


Kategorie

hlídání na internetu, top výrazy pro vyhledávání


Může vás také zajímat...

Zlepšit i vaše prodejní výsledky? Okamžitě pomocí těchto online průvodců...